progress_icon

Data założenia postępowania: 2020-09-08

Gmina Mszana

1 Maja 81

44-325 Mszana

NIP: 6471773271

Osoba kontaktowa:

WIOLETTA BARANEK

tel: 32 4759755

e-mail: zam.publiczne@mszana.ug.gov.pl

Przebudowa i zmiana sposobu użytkowania części pomieszczeń Szkoły Podstawowej w Gogołowej na oddział przedszkolny

POSTĘPOWANIE NR Z13/1427

Tryb postępowania: Przetarg nieograniczony

Znak sprawy: PI.271.17.2020

Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Progi postępowania: Biuletynowe

Przedmiot postępowania:

1. Zakres prac obejmujeprzebudowę ze zmianą sposobu użytkowania części pomieszczeń Zespołu Szkół w Gogołowej na oddział przedszkolny oraz budowa wejścia do pomieszczeń przedszkolnych wraz z chodnikiem i schodami terenowymi na działce o nr ewid. 505.

Zakres planowanych robót budowlanych:

a) roboty wyburzeniowe w istniejącej pracowni fizycznej, zapleczu pracowni fizycznej
i pomieszczeniu ekonomistki na poziomie kondygnacji parteru

b) przebudowę pomieszczenia pracowni fizycznej, zaplecza pracowni fizycznej
i pomieszczenia ekonomistki, w obiekcie na kondygnacji parteru, na potrzeby projektowanego przedszkola

c) wykonanie instalacji wod-kan, wentylacji, elektrycznej i słaboprądowej w nowych pomieszczeniach przedszkola, niewielką przebudowę instalacji co

d) wykonanie nowego wejścia do projektowanego przedszkola

Charakterystyka istniejącego budynku.

Pomieszczenia szkolne objęte planowaną przebudową usytuowane są na parterze w zachodnim segmencie szkoły.

Roboty budowlane odbywać się będą w następujących pomieszczeniach:

- gabinet ekonomistki 16,7 m2

- pracownia fizyczna 81,3m2

- zaplecze pracowni fizycznej 20,3m2

- komunikacja ze schodami- 10,0m2

Razem powierzchnia użytkowa pomieszczeń podlegających przebudowie i zmianie sposobu użytkowania –128,3 m2.

Istniejący budynek wykonany jest w konstrukcji szkieletowej żelbetowej, szkielet wypełniony ścianą warstwową z cegły pełnej gr.25 cm warstwy styropianu gr.5 cm oraz warstwy zewnętrznej z cegły pełnej gr 12 cm. Ściany przyziemia z cegły pełnej i bloczków betonowych.

Strop nad przyziemiem żelbetowy, pozostałe stropy gęsto żebrowe. Stropodach pół przełazowy, kryty papą. Stolarka istniejąca z PCV.

2. Gwarancja i rękojmia

Wykonawca udzieli gwarancji na wykonane roboty na okres zadeklarowany w ofercie. Minimalny okres gwarancji udzielany przez Wykonawcę wynosi 36 miesięcy natomiast maksymalny okres gwarancji - nie dłużej niż 60 miesięcy, licząc od daty podpisania protokołu końcowego odbioru robót.

UWAGA:

- Wykonawca może zaproponować inny termin gwarancji, jednak nie dłuższy niż60 miesięcy Termin gwarancji będzie miał wpływ na wybór przez Zamawiającego oferty najkorzystniejszej, ponieważ termin gwarancji jest jednym z kryteriów oceny ofert. Szczegóły zawarte są w pkt2.2. rozdziału XVIII niniejszej Specyfikacji. Zaproponowany termin gwarancji należy wpisać
w formularzu ofertowym (zał. nr2a lub 2b do siwz) w pktII.2.

- Okres gwarancji na wykonane roboty budowlane należy zadeklarować w miesiącach od dniapodpisania protokołu odbioru końcowego robót „bez zastrzeżeń”.

- Okres gwarancyjny nie zostanie uznany za zakończony, dopóki nie zostaną usunięte przez Wykonawcę wady i usterki zgłoszone do czasu upływu terminu gwarancyjnego oraz nie wygaśnie bieg gwarancji zgodnie z art. 581 par.1 KC, a potwierdzeniem zakończenia będzie podpisany przez obie strony protokół odbioru pogwarancyjnego.

- Uprawnienia Zamawiającego wynikające z rękojmi za wady będą egzekwowane niezależnie od uprawnień wynikających z gwarancji.

- Jeżeli Wykonawca nie usunie wad lub usterek w okresie gwarancji lub rękojmi w wyznaczonym na piśmie przez Zamawiającego terminie, Zamawiający po uprzednim zawiadomieniu Wykonawcy, może zlecić ich usunięcie osobie trzeciej na koszt Wykonawcy.

- Ustala się maksymalny termin usunięcia wad i usterek do 14 dni.

3. Wymagania dotyczące zatrudnienia przez Wykonawcę osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia.

3.1 Na mocy art. 29 ust.3a ustawy Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez wykonawcę,osób wykonujących wszelkie czynności wchodzące w tzw. koszty bezpośrednie na podstawie umowy o pracę. Tak więc wymóg ten dotyczy osób, które wykonują czynności bezpośrednio związane z wykonywaniemrobót, tj. pracowników fizycznych uczestniczących w realizacji zamówienia. Wymóg nie dotyczy między innymi osób: kierujących budową, dostawców materiałów budowlanych, sprzętu, urządzeń, wykonujących usługi transportowe, osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, urzędujących członków organów zarządzających lub nadzorczych Wykonawcy, wspólników spółki jawnej lub partnerskiej w zakresie, w jakim będą wykonywać osobiście roboty na rzecz Zamawiającego bądź Wykonawcy.

3.2 W trakcie realizacji zamówienia Zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec Wykonawcy odnośnie spełniania przez Wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane powyżej czynności. Zamawiający uprawniony jest do:

1) żądania oświadczeń i dokumentów w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów i dokonywania ich oceny,

2) żądania wyjaśnień w przypadku wątpliwości w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów,

3) przeprowadzania kontroli na miejscu wykonywania świadczenia.

3.3 W celu potwierdzenia spełnienia wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących wskazane wpkt 3.1 czynności w trakcie realizacji umowy Wykonawca w terminie 5 dni roboczych od daty podpisania umowy oraz na każde wezwanie Zamawiającego w wyznaczonym terminie wskazanym w wezwaniu przedłoży Zamawiającemu:

1) oświadczenie Wykonawcy lub Podwykonawcy o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności, których dotyczy wezwanie Zamawiającego, zawierające
w szczególności: określenie podmiotu składającego oświadczenie, datę złożenia oświadczenia, wskazanie, że objęte wezwaniem czynności wykonują osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę wraz ze wskazaniem liczby tych osób, imion i nazwisk tych osób, rodzaju zawartej umowy o pracę, wymiaru etatu oraz podpis osoby uprawnionej do złożenia oświadczenia w imieniu Wykonawcy lub Podwykonawcy.

Wykonawca ma obowiązek powiadomić o zmianach osób realizujących wskazane czynności.

3.4 Niezłożenie przez Wykonawcę w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego żądanych dowodów w celu potwierdzenia spełnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę traktowane będzie jako niespełnienie przez Wykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności
wpkt 3.1 niniejszego rozdziału siwz.

3.5 W przypadku uzasadnionych wątpliwości co do przestrzegania prawa pracy przez Wykonawcę lub podwykonawcę, Zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy.

3.6 Jeżeli realizacja zamówienia wykonywana będzie przez osobę nie zatrudnioną na umowę o pracę, co zostanie ustalone przez Zamawiającego lub jego przedstawicieli (personel), osoba taka nie będzie mogła wykonywać jakichkolwiek prac, a wykonawca zapłaci Zamawiającemu tytułem kary umownej 1 000,00 PLN za każdy taki przypadek. Fakt wykonywania prac przez taką osobę musi zostać potwierdzony pisemną notatką sporządzoną przez przedstawicieli (personel) Zamawiającego. Notatka nie musi być podpisana przez wykonawcę lub jego przedstawicieli.

3.7 Zamawiający żąda, aby w umowie z Podwykonawcą Wykonawca zawarł odpowiednie postanowienia dotyczące zobowiązania Podwykonawcy do zatrudnienia na umowę o pracę osób wykonujących czynności, o których mowa powyżej i umożliwiające Zamawiającemu kontrolę realizacji tego obowiązku przez Podwykonawcę.

4. Przedmiotu zamówienia nie można opisywać przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów, chyba że jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń, a wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważny”.

W związku z powyższym Wykonawcy mogą składać oferty (rozwiązania) równoważne w stosunku do przedmiotu zamówienia przedstawionego w siwz – zgodnie z art. 30 ust. 4 i 5 ustawy Pzp.

Opisując przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 30 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym,
a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.

Zgodnie z art. 30 ust. 5 ustawy Pzp „Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez zamawiającego”. Równoważność pod względem parametrów technicznych, użytkowych oraz eksploatacyjnych ma w szczególności zapewnić uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w niniejszej siwz.

5. Wykonawca będzie wykonywał przedmiot zamówienia w oparciu o projekt, rysunki, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, przedmiary robót (zał. nr 9-14 do siwz) z uwzględnieniem opisu przedmiotu zamówienia – odpowiedzi na pytania wykonawców,
z zachowaniem norm i standardów jakościowych odnoszących się do typu robót, w sposób zgodny z przepisami prawa oraz uzyskanymi decyzjami administracyjnymi i zgodnie z ustaleniami zawartymi w siwz, przy zachowaniu terminów na wykonanie robót, określonych w umowie.

6. Oznaczenie przedmiotu zamówienia wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV)

Główny przedmiot:

CPV 45400000-1 – Roboty wykończeniowe w zakresie obiekt budowlanych

Dodatkowe przedmioty:

CPV 45110000-1 – Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych, roboty ziemne

CPV 45320000-6 - Roboty izolacyjne

CPV 45410000-4 - Tynkowanie

CPV 45430000-0 - Pokrywanie podłóg iścian

CPV 45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

CPV 45111000-8 – Roboty w zakresie burzenia; roboty ziemne

CPV 45262500-6 – Roboty murarskie i murowe

CPV 45421160-3 – Instalowanie wyrobów metalowych

CPV 45421000-4 – Roboty w zakresie stolarki budowlanej

CPV 45442100-8 - Roboty malarskie

CPV 45431100-8 – Kładzenie terakoty

CPV 45421152-4 – Instalowanie ścianek działowych

CPV 45262311-4 – Betonowanie konstrukcji

CPV 45233253-7 – Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

CPV 45330000-9 – Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

CPV 45331100-7 – instalowanie centralnego ogrzewania

CPV 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

CPV 45311000-0 – Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

CPV 45311100-1 – Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

CPV 45311200-2 – Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

CPV 45315100-9 – Instalacyjne roboty elektrotechniczne

CPV 45315300-1 – Instalacje zasilania elektrycznego

CPV 45317300-5 – Instalowanie elektrycznych urządzeń rozdzielczych

CPV 45314320-0 – Instalacja okablowania komputerowego

CPV 45314200-3 – Instalowanie linii telefonicznych

CPV 45312200-9 – Instalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowych





Załączniki:

Odznacz wszystko w sekcjach
Zaznacz wszystko w sekcjach
Pobierz

Uwaga:

1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.

2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.

4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.



Ogłoszenie nieaktualne

Czas na składanie ofert upłynął...